Ritmo metodas nėra vaisingumo pažinimo metodas

Kai gyvenau Meksikoje, vedžiau gyvus moterų ratus su vaisingumo pažinimo įvadu. 
Labai gerai pamenu be galo žavingą izraelietę, kurį įlėkė į erdvę vėluodama ir tarė: 

– Aš jau čia šiaip viską žinau, atbėgau tik su moterimis pasibūti. Sėkmingai naudojuosi šiuo metodu ilgą laiką. Susidomėjau! Galvodama, kad mums visoms gali būti naudinga išgirsti jos patirtį paklausiau: 

– Gal galėtum papasakoti daugiau? Kokiu tikslu naudojiesi metodu, kokius vaisingumo požymius stebi?

– Na, aš skaičiuoju. Mano ciklas trunka 28-29-ias dienas, tai aš dienas nuo daugmaž 8 iki 18 laikau vaisingomis. Ir taip išvengiu nėštumo jau 15-ą metų!

Ach. Iškart suprantu, kad kalbam apie skirtingus metodus ir kad jai labai LABAI pasisekė, kad taip skaičiuodama netikėtai nepastojo.

Tai, apie ką kalba ši moteris vadinama ritmo metodu, kalendoriniu metodu arba standartinių dienų metodu. Aš nemokau šio metodo.

Bet koks metodas, kurio esmė yra skaičiavimas, o ne vaisingumo požymių (gimdos kaklelio išskyrų ir padėties bei bazinės kūno temperatūros) stebėjimas, nėra vaisingumo pažinimo metodas.

Mano minėtai moteriai pasisekė, kad jos ciklas kaip laikrodukas ir jai pavyko taip sklandžiai praslysti iš tikrųjų nestebint savo vaisingumo požymių. Daugumos mūsų ciklai – ne tokie reguliarūs ir net tada, kai ciklas trunka tiek pat daug mėnesių iš eilės, jis staiga gali pasikeisti dėl, pavyzdžiui, kelionių, mitybos pokyčių ar didelio streso. Ir mums taip pat pasisekė! Nes net jei ciklas vieną mėnesį trunka 25-ias dienas, o kitą 36-ias, stebėdamos savo vaisingumo požymius mes galime žinoti kurios ciklo dienos vaisingos, o kurios – ne. Taip pat galime sužinoti ar vyksta ovuliacija, kada ji vyksta, kiek laiko trunka liuteininė fazė ir daug kitos naudingos informacijos, padedančios įsivertinti net tik reprodukcinės, bet ir bendros sveikatos būklę.

Prisipažinsiu: kai pati pastojau, taip pat galvojau, kad suprantu vaisingumo pažinimą, bet iš tikrųjų nė nenutuokiau, kad remiuosi kažkokia ritmo metodo variacija. Apie tai papasakosiu kitame tekste.

Teisingai naudojamas simptoterminis vaisingumo metodas (NE ritmo metodas yra iki 99.4% efektyvus siekiant išvengti nėštumo. Šalutiniai poveikiai: pažįsti savo kūną geriau nei bet kada, atpažįsti galimus sutrikimus (PCOS, hipotalaminę amenorėją, endometriozę ir t.t…) ir keisdama gyvenimo būdą tikruoju laiku matai, kaip ciklas atspindi Tavo pokyčius.

Šiuo metu mokau vaisingumo pažinimo individualiai. Jei norėtum išmokti šio metodo pritaikant jį prie Tavo unikalaus gyvenimo būdo – parašyk man greta@laisvagimtis.lt