APIE LAISVĄ GIMTĮ​

…nėštumas ir gimdymas – tai gerokai daugiau nei fiziniai procesai. Tai ir visa apimanti psichologinė transformacija, inicijuojanti mamą ir visą šeimą į besąlyginį rūpestį naujuoju šeimos nariu ir didelius pokyčius kasdieniame gyvenime.

Tam, kad gimdytum pilnatvėje, Tau reikia privatumo ir saugumo jausmo. Tau ir Tavo kūdikiui – oda prie odos – reikia mylimųjų, gerbiančių jūsų šventą gimties erdvę, rūpesčio ir ramybės.

Laisva gimtis – tai edukacijos ir palaikymo šaltinis nėščiosioms, siekiančioms autonomiškos nėštumo, gimdymo ir motinystės patirties, bei jų partneriams. 

Čia tikima, kad teisė rinktis kaip rūpintis savo kūnu, savo nėštumu ir kūdikiu bei kur ir su kuo gimdyti savo kūdikius – priklauso moteriai

Laisva gimtis skatina visuomenės pagarbą skirtingiems nėštumo priežiūros pasirinkimams, atkreipia dėmesį į psichologinius nėštumo, gimdymo ir ankstyvosios motinystės bei tėvystės procesus ir švenčia gimdymo istorijų įvairovę. 

Laisvos gimties tikslas – suteikti įgalinančias žinias nėštumo ir fiziologinio gimdymo temomis bei šaltinius ir įrankius, padėsiančius pasiruošti natūraliam gimdymui ir sėkmingai gyvenimo su kūdikiu pradžiai. 

Be baimės. Su meile. 

Apie projekto „Laisva gimtis“ iniciatorę skaitykite čia: Apie Gretą