Kaip vaisingumo pažinimas gali padėti susilaukti?

Supratau, kad jau kurį laiką siunčiu naujienlaiškius, bet nebeįkeliu įrašų čia, į puslapį. Tad pradedant šiuo, pamėginsiu sukelti naudingą informaciją ir čia 🙂

Tiesiai prie esmės: kaip vaisingumo pažinimas gali padėti susilaukti?

1. Vaisingumo pažinimas padeda išsaugoti Tavo vaisingumą. Jei vartoji hormoninę kontracepciją – nustojus ją vartoti susilaukti gali užtrukti gerokai ilgiau nei jos niekada nevartojus. Net jei ciklas sugrįžta iš karto – rekomenduojama iki bandymo pastoti palaukti bent 18-a mėnesių, kad turėtum pakankamai laiko subalansuoti ciklą. Jei prieš pradedant vartoti kontraceptikus turėjai ciklo problemų – jos niekur neišnyko, tik buvo maskuojamos ir nustojus juos vartoti – grįš. Vaisingumo pažinimo metodas neturi tokio šalutinio efekto. Be to, jei vartoji(-ai) hormoninę kontracepciją, tuo tarpiniu laikotarpiu tarp tabletės nutraukimo ir pastojimo gali naudotis vaisingumo pažinimo metodu ir tam, kad atidėtum nėštumą ir tam, kad subalansuotum ciklą.

2. Kai jau esate pasiruošę susilaukti, naudodamasi vaisingumo pažinimo metodu gali aiškiai atpažinti vaisingas ciklo dienas. Pati žinai kodėl tai svarbu bandant susilaukti :). Ovuliacijos testai negali parodyti kiekvienos vaisingos dienos. Be to, kai gauni teigiamą testą, tai nebūtinai reiškia, kad tą dieną apskritai vyksta ovuliacija! O net jei ji ir vyktų būtent tą dieną – būtum praleidusi jau kelias dienas, kurių metu galėjai pastoti.

3. Vaisingumo pažinimo metodas padeda pažinti savo gimdos kaklelio išskyras, o jos – būtinos, kad galėtumėte susilaukti. Kitaip tariant – jei Tavo kūnas jų negamina arba gamina labai mažai – ovuliacija nevyksta arba vyksta ne taip dažnai kaip turėtų. Pastoti tokiu atveju gali būti labai sunku, tad turi kažką keisti, kad kūnas vėl pradėtų jas gaminti ir reguliariai ovuliuoti. 

4. Vaisingumo pažinimo metodas padeda atpažinti menstruacinio ciklo ir bendros sveikatos sutrikimus, kurie gali trukdyti pastoti. Stebėdama gimdos kaklelio išskyrų ir bazinės kūno temperatūros dinamiką, gauni esminės informacijos apie tai, kas vyksta Tavo kūne. Žemas progesteronas, endometriozė, PKS ir kiti hormoniniai sutrikimai palieka pėdsakus Tavo ciklo stebėjimo lentelėse.

5. Vaisingumo pažinimas padeda įgyvendinti su reprodukcine ir bendra sveikata susijusius tikslus ir pagerinti sveikatos būklę. Tavo ciklas visada atspindi Tavo sveikatą. Stebėdama jį gali ne tik atpažinti sutrikimus, tačiau taip pat tikruoju laiku stebėti kaip gyvenimo būdo pokyčiai keičia Tavo ciklo dinamiką ir tuo pačiu – Tavo sveikatą. Kai aiškiai matai kaip ciklas pasikeičia, pavyzdžiui, sumažinus išgeriamą kavos kiekį nuo trijų kavos puodelių per dieną iki vieno, tai motyvuoja laikytis Tavo sveikatai palankių įpročių.
Šiuo metu vaisingumo pažinimo mokau individualiai. Jei norėtum išmokti šį metodą pritaikant jį prie Tavo unikalaus gyvenimo būdo – susisieki el. paštu. greta@laisvagimtis.lt