Sąmoningas pasiruošimas gimdymui + šaltiniai

Pasiruošimas gimdymui gali prasidėti gerokai anksčiau nei nėštumas. Dar prieš tapdama nėščia, puikiai žinojau, kad noriu gimdyti pati, be nereikalingų intervencijų, klausydama savo kūno ir savo kūdikio, bet ne iškart žinojau, kaip tai pasiekti.

Kadaise gimdymas buvo šeimos įvykis. Vyresnės moterys – mamos, močiutės, tetos, seserys – perduodavo žinias jaunesnėms, rūpindavosi nėščiosiomis, jas paruošdavo gimdymui ir būdavo kartu gimdymų metu, pirmosiomis savaitėmis po gimdymo laikydavo naują mamą šiltai, ja rūpindavosi. Tokią kultūrą pametus, daugelis mūsų iki pastojimo žinias susirenkame tik iš išgirstų istorijų, filmų, žiniasklaidos, kurie dažniausiai sukuria labai ribotą suvokimą apie tai, kaip atrodo nėštumas ir gimdymas.

Nėštumas ir gimdymas – tai neišvengiama moters transformacija. Nuo to, kaip jai pasiruošime, priklausys mūsų patirtis. Kaip ir kiekviena moteris, dar prieš pastodama ir nėštumo metu turėjau įvairių baimių. Baimės ateina iš nežinojimo, iš klaidingų visuomenėje įsivyravusių įsitikinimų, liūdnų ir baisių istorijų. ŽINOJIMAS padeda baimes įveikti. 

Rūpinimasis savimi bei savo kūdikiu nesibaigia ties gydytojo kabinetu. Didysis pasiruošimas iš tiesų vyksta kasdieniame gyvenime: atidžiai renkantis, ką dedame į savo kūną (t.y. mityba), ką sugeriame į savo protą (t.y. ką skaitome, ko klausome, ką žiūrime), rūpinantis ne tik fizine, bet ir psichologine sveikata. 

Vieno seminaro metu, meksikietė pribuvėja Angelina, kuriai tuo metu vertėjavau, manęs paprašė pasidalinti tuo, kas man padėjo patirti tokį gimdymą, kokio norėjau. Pagalvojusi atsakiau, kad tai buvo sąmoningas persiprogramavimas. Jis vyko renkantis ne baime, o išmintimi paremtus pasiruošimo gimdymui resursus. 

Tai buvimas su moterimis, kurios pasakoja įgalinančias gimdymo istorijas, kurios sugeba savo patirtyse rasti didelę prasmę ir augimą, kurios padrąsina ir palaiko. Tai ir virtualūs ištekliai – audio įrašai, gimdymų video, knygos ir straipsniai, ne gąsdinantys, o įgalinantys moterį žiniomis ir padedantys prisiimti atsakomybę už savo kūną, savo kūdikį ir savo gimdymą.

Tie ištekliai man labai padėjo, dėl to surinkau savo mylimiausius ir nusprendžiau jais pasidalinti. Nes noriu, kad ir Tu atrastum savyje glūdinčią tūkstančių moterų kartų išmintį. Nes noriu, kad ir Tu patirtum nuostabią, įgalinančią gimdymo transformaciją. 

Jei norėtum gauti mini-leidinį Sąmoningo pasiruošimo gimdymui šaltiniai pdf formatu (telefone, kompiuteryje), prisijunk paremk mano veiklą Patreon’e