KODĖL moterys gimdo ant nugaros?!

Ne, tai tikrai ne pati optimaliausia padėtis gimdymo metu. Tiesą sakant, ši padėtis neleidžia atsiverti kryžkauliui ir uodegikauliui, kurie natūraliai gerokai pasislinktų ir suteiktų daugiau vietos kūdikiui, tad gerokai apsunkina kūdikio kelionę. Žinoma, tokia padėtis sukelia intensyvų skausmą ir gimdyvei, tad nenuostabu kad tiek daug moterų norėjusių gimdyti natūraliai, paguldytos ant nugaros maldauja epidūro.

Tad KODĖL tokia padėtis? Čia reikalinga istorijos pamokėlė. Matai, kol moterys gimdydavo su pribuvėjomis ir kitomis moterimis, jos judėdavo kiek norėdavo ir instinktyviai rinkdavosi vertikalias padėtis, padedančias kūdikiui lengviau leistis gimdymo takais. Iki 16-ojo amžiaus randamuose gimties paveiksluose ir skulptūrose, gimdanti moteris visada yra vertikalioje padėtyje. 

Iki tol vyrams visai nedalyvavus gimdymuose, vystantis medicinai, vyrai medikai pradėjo perimti vis daugiau gimdymų. Jie guldė moteris ant nugarų, kad galėtų geriau matyti „kas ten vyksta“ ir dažniau įkišti ten savo rankas. Taip pat, jei jiems atrodė, kad tai reikalinga – tokioje padėtyje jie galėjo ištraukti kūdikį replėmis. O gal turėčiau sakyti – gali, nes tai iki šiol vyksta. 

Svarbus tų laikų ponas – Prancūzijos karalius Luisas XIV panoro, kad jo mylimoji Madame de Montespan gulėtų ant nugaros tam, kad jis geriau matytų gimimą. Yra šaltinių, teigiančių, kad jis mėgavosi tuo vaizdu, tad pradėjo stebėti ir kitų moterų gimdymus savo paties malonumui. Tendencija įgavo pagreitį.

Kai vyrai perėmė moterų proceso – gimdymo – kontrolę, pasikeitė ne tik gimdymo padėtis. Visas procesas pasikeitė tiek, kad gimdymo „profesionalai“ net nėra matę natūralaus, fiziologinio gimdymo. Bet žinai ką? Mūsų kūnai nepasikeitė tiek daug. Kultūros ir medicinos pokyčiai vyksta greičiau nei evoliucija. Mūsų kūnai – iš esmės tokie patys, kokie buvo 15-ame amžiuje ir esant tinkamoms aplinkybėms, gali gimdyti natūraliai, fiziologiškai, vertikalioje padėtyje, be jokių intervencijų.

Šiandien yra tiek daug įrodymų, kad gulėjimas ant nugaros gimdymo metu yra visai nepalankus nei gimdyvei, nei kūdikiui. Kodėl tai tęsiasi? Taip, atspėjai, dėl gydytojų patogumo.

Jei Tavo ir Tavo kūdikio gerovė iš tiesų rūpi Tavo gimdymo komandai, sąrėmių ir gimdymo metu Tu galėsi laisvai judėti ir gimdyti tokioje padėtyje, į kokią instinktyviai pateks Tavo kūnas. Padaryk sau paslaugą ir susirask tokią komandą iš anksto 🙂 Jei nori išvysti netrukdomą, fiziologinį (natūralų) gimdymą ir sužinoti kaip TU gali tokį susikurti, prisijunk prie paskaitos kursų nėščiosioms:

NĖŠTUMO KURSAI: ĮGALINANTIS NĖŠTUMAS