Šiandien noriu pasidalinti nuoroda į filmą ir užmegzti pokalbį apie mitybą. Įrašas gana ilgas, bet kantrybės – prie nėštumo ir vaisingumo prieisim.
MITYBA. ach.
Viena mano mėgstamiausių ir tuo pačiu – tokia jautri tema. Kai mano paauglės klasiokės laikėsi įvairiausių dietų, aš valgiau po kelias bandeles per dieną ir nesijaudinau, nes natūraliai esu gana liekno sudėjimo.
Taip buvo iki kol atradau savo silpnąją vietą – odą. Paauglystei jau beveik pasitraukus, mane pradėjo kamuoti aknė. Tikrai, neperdedant – kamuoti. Jaučiausi tragiškai, nors dabar suprantu, kad mano kūnas tik bandė iškomunikuoti, kad kažkas ne taip…
Odos problemos sutapo su dideliu mitybos pokyčiu – tapau vegetare. Tuo metu to sutapimo nemačiau. Priešingai – šventai tikėjau, kad kuo mityba „švaresnė” – tuo švaresnė bus mano oda. Buvau apsupta visokiausių jogų ir kitokių įvairiomis dvasingumo praktikomis užsiimančių asmenybių, kurios tą švarumo idėją taip pat labai palaikė.
Taip keletą metų vis „švarinau” savo mitybą – turėjau veganizmo etapą, net ir žaliavalgystės, krūvą detoksų ir apsivalymų. Rezultatas? Kuo „švariau” valgiau, tuo tragiškiau atrodė mano oda, tuo prasčiau jaučiausi ir karts nuo karto įkrisdavau į depresiją.
Pradėjus mokytis apie nėštumą ir gimdymą vis aptikdavau knygų, mokymų, tyrimų, kalbančių apie tradicinę mitybą. Labai paprastai: tradicinė mityba – tai mūsų prosenelių mityba.
Man labai pasisekė vaikystėje tiesiogiai tai patirti: vasaras leisdavau kaime pas prosenelius, kurie patys augino beveik visą savo maistą.
Tradicinė mityba – tai tikri, gryni, maistingi pilnaverčiai maisto produktai: gyvuliai (visos jų dalys: nuo nosies iki uodegos), nepasterizuoti pieno produktai, daržovės, vaisiai, riešutai, pilni grūdai.
Skaičiau apie bendruomenes, kurių žmonės gyvena ilgiausiai, turi tiesius dantis ir žemą kūdikių mirštamumą – jie valgo daugiausiai gyvūninius produktus ir ypatingai vertina organus.
Kai laukiniai gyvūnai sumedžioja grobį, valgyti pradeda nuo kepenų ir skrandžio.
O mes irgi visaėdžiai gyvūnai… Visos tos istorijos ir tyrimai mane paveikė, tačiau po 8-ių metų vegetarizmo, mėsos visai nelaikiau maistu, tad mano mitybos virsmas užtruko.
Kai laukiausi, jau žinojau, kad mano vegetarizmo laikų mantra „lęšiai turi labai daug baltymų” nėra teisinga, dėl to valgiau daug kiaušinių, geros kokybės pieno produktų ir vartojau fermentuotą menkių kepenų aliejų. Antroje nėštumo pusėje pradėjau sapnuoti vištieną… Ir galiausiai vyro įtikinta klausyti savo kūno, pradėjau vėl ją valgyti. Namuose pagimdžiau tobulai sveiką kūdikį.
Nepaminėjau, kad visais tais vegetarizmo/veganizmo/žaliavalgystės metais, mano ciklas buvo labai nenuspėjamas ir ilgas.. Šiuo metu jis reguliarus ir sveikas.
Jau 4-is metus valgau visas maisto produktų grupes ypatingą dėmesį skirdama kokybei. Savo kūne jaučiuosi labai gerai. Net gaunu komplimentų dėl savo odos 🙂
Dar rašyčiau ir rašyčiau šia tema… Bet užbaigsiu šitaip: mokausi iš kelių pribuvėjų. Visos vienareikšmiškai mato skirtumą tarp veganių ir visavalgių nėštumų. Apie mitybos poveikį nėštumo eigai ir komplikacijų prevencijai jau yra nemažai tyrimų… Nauja tema horizonte – mitybos poveikis VAISINGUMUI.
Šis trumpas filmas – apie tai.
Nourished – Nutritional Wisdom For A Healthy Pregnancy | Mini Documentary Lauksiu minčių ir istorijų. *Svarbi žinutė apie nėštumo kursus Įgalinantis nėštumas – nuo rudens vėl planuoju vesti paskaitas nėščiosioms gyvai, tad įrašyti kursai (ką ten kursai, visa nėštumo mediateka) nebebus viešai prieinami. Iki tol gali pasinaudoti proga įsigyti visą mediateką už labai simbolinę kainą.P.S. sugražinau lietuvišką instagramą ir sukūriau naują anglakalbėms. |