Ar aš nėščia? Pirmieji nėštumo požymiai

Laisvoje gimtyje galite rasti daug istorijų, įkvėpimo ir nėštumo kursus, tačiau pajutau poreikį čia užsukusioms moterims (na tikiuosi, kad kartais ir vyrai užmeta akį) suteikti ir nemokamą bazinę informaciją nėštumo ir gimdymo temomis. Tad pradėkime nuo tos akimirkos, kai kyla nuojauta – aš nėščia. Bet ar tikrai? Kokie yra pirmieji nėštumo požymiai?

Toms iš jūsų, kurios jau stebi savo ciklą simptoterminiu metodu – viskas aišku. Jei pasitvirtinote, kad įvyko ovuliacija – vaisingos išskyros „išdžiuvo“, pakilo temperatūra ir išliko pakilusi 16 ar daugiau dienų – galite būti beveik 100 % įsitikinusi, kad esate nėščia. Tad jei savo ciklą stebite ir savo kūną pažįstate, nėštumo testo neprireiks :).

Jei šio metodo vis dar neįvaldėte, nieko tokio. Dalis nėštumo požymių persidengia su PMS simptomais ir įvairiais hormonų pokyčiais, tačiau vis tiek naudinga juos žinoti. Nesvarbu ar nėštumą planavote ar tai visai priešinga jūsų planams – tos nežinomybės dienos sukelia nerimo. Tikiuosi, kad žemiau pateikta informacija padės tą nerimą truputėlį išsklaidyti ir rasti ramybę.

SUBTILŪS NĖŠTUMO POŽYMIAI


Nuovargis

Net pačioje nėštumo pradžioje, kūdikio auginimas – didelis darbas, reikalaujantis tavo kūno pereiti didžiulius pokyčius. Kai kurios moterys nėštumo metu jaučiasi ypatingai privargusios, ypač pirmaisiais mėnesiais, kai kūnas dar tik po truputį prisitaiko prie naujos būsenos.

Krūtų pokyčiai

Tavo krūtys pradeda ruoštis pieno gamybai nuo pat nėštumo pradžios. Gali pastebėti padidėjusį krūtų jautrumą, patamsėjusią spenelių spalvą, ryškesnes venas; krūtys gali tapti didesnės ir sunkesnės. Žinoma, daugelis moterų taip pat patiria krūtų jautrumą ir sunkumą prieš menstruacijas.

Pykinimas ir vėmimas

Staigus nėštumo sukeltas hormonų lygio pakilimas gali sukelti pykinimą ar net vėmimą. Dažniausiai pykinimas juntamas panašiu metu kiekvieną dieną – ryte arba kitu dienos metu, kai cukraus kiekis kraujyje būna mažesnis.

Dažnesnis šlapinimasis

Auganti gimda po truputėlį spaudžia šlapimo pūslę ir dėl to gali kilti noras šlapintis gerokai dažniau nei įprastai. Dažniausiai šis simptomas pradingsta antrajame trimestre, tačiau sugrįžta artėjant gimdymui.

Pilvuko augimas

Gimda pradeda augti nuo pat nėštumo pradžios, o 12-ą nėštumo savaitę ji jau turėtų siekti gaktikaulio viršų. Dėl šios priežasties jau tokiame ankstyvame etape gali pastebėti pilvuko „patinimą“.

LABIAU AKIVAIZDŪS NĖŠTUMO POŽYMIAI

Pradingęs arba nereguliarus ciklas

Vienas geriausiai žinomų nėštumo požymių – pradingęs menstruacijų ciklas. Nors žinoma, kad tapus nėščia menstruacijos nebevyksta, lengvas kraujavimas daugmaž tuo metu, kai jos turėtų vykti, yra gana dažnas reiškinys. Tai vyksta dėl implantacijos – apvaisinto kiaušinėlio įsitvirtinimo gimdos gleivinėje. Vis dėlto kraujavimas dėl implantacijos atrodo kitaip nei įprastos menstruacijos – jis gerokai lengvesnis nei įprastos menstruacijos – vos keli lašeliai kraujo.

Pakilusi bazinė kūno temperatūra

Jau minėjau šį požymį pačioje pradžioje. Jei po ovuliacijos bazinė kūno temperatūra išlieka pakilusi 16-a dienų (ar tiesiog keliomis dienomis ilgiau nei tavo įprasta liuteininė fazė) – gali žinoti, kad esi nėščia.

Teigiamas nėštumo testas

Žinoma, kad teigiamas nėštumo testas yra vienas akivaizdžiausių nėštumo požymių! Priklausomai nuo testo tipo, gali gauti teigiamą atsakymą daugmaž tuo metu, kai nepasirodo tavo menstruacijos – apie 4-ą nėštumo savaitę.

Kūdikio judesių jutimas

Tai jausmas, kad kažkas viduje juda. Kadangi kūdikėlis dar labai mažas, jausmas gali būti panašus į drugelio plazdėjimą. Pirmą kartą besilaukiančios įprastai pradeda justi judesėlius vėliau, tačiau kai kurios moterys juos pajunta jau 16-ą nėštumo savaitę.

Jautimasis nėščia

Daugelis moterų tiesiog pasijunta nėščios. Tai gali būti fizinis ir/ar intuityvus jausmas. Na ir ką čia bepasakysi – mes moterys – tiesiog žinom!

NEABEJOTINI NĖŠTUMO POŽYMIAI

Kiti žmonės junta kūdikio judesius

Jei moteris turi stiprų ryšį su savo kūnu, nėra jokios priežasties abejoti, kad ji jaučia savo kūdikį. Vis dėlto, kai kitas žmogus gali justi kūdikio judesius iš išorės – tai dar konkretesnis įrodymas, kad moteris laukiasi. Iš išorės kūdikėlio judesius galima pajusti apie 20-ą nėštumo savaitę.

Kūdikio širdies plakimas

Kūdikio širdies plakimą dopleriu galima išgirsti jau apie 10-ą nėštumo savaitę, o su paprastesniu įrankiu – fetoskopu (stetoskopu) – apie 16-ą nėštumo savaitę arba kai jauti kūdikėlio spyrius.

Yra ir kiti, turbūt jums pažįstami, labiau invaziniai nėštumo patvirtinimo būdai – ultragarso ir kraujo tyrimai, tačiau čia pateikiau tai, ką galite įsivertinti ir pačios, dar prieš vizitą pas gydytoją.

Tad galbūt – sveikinu! 🙂

Informacija iš https://indiebirth.org/signs-of-pregnancy/