Šiuo pareflektavimu neplanavau dalintis, tačiau jau parašiusi pagalvojau – o kodėl gi ne? Galbūt kam nors bus naudinga žvelgiant į savo patirtį ar ruošiantis artėjančiam gimdymui.
Gimdymas dažnai kišamas į lenteles ir grafikus tikintis tam tikros apie gimdymą pranešančių požymių tvarkos, tačiau turbūt su gimtimi dirbantys žino, kad kiekvienas gimdymas unikalus ir dažniausiai į grafiką „nepataiko“. Vandenmaišis nebūtinai plyšta prieš gimdymą, gimdos kaklelis nesiveria po centimetrą per valandą ir jam atsivėrus 10 centimetrų nebūtinai prasideda stangos…
Reflektuoju apie dažniausius gimdymo ženklus per savo patirties prizmę.
„Lizdo sukimas“
Troškimas „sukti lizdą“ man pasireiškė jau porą mėnesių prieš gimdymą. Paskutinius mėnesius daug laiko praleidau tvarkydama, ruošdama namus. Vėlų vakarą prieš prasidedant gimdymui tas jausmas taip pat buvo labai stiprus. Išploviau visus indus, kad ryte būtų švaru, nes „ką gali žinot, galbūt jau šiąnakt“.
Kūdikio „nusileidimas“ į dubenį
Kada pilvukas „nusileido“ nebuvo labai aišku, bet pamenu, kad kažkuriuo metu jaučiau jog jau mažiau spaudžia šonkaulį ir lengviau kvėpuoti. 🙂
Vandenmaišio plyšimas
Vandenmaišio plyšimas dažnai laikomas vienu pirmųjų gimdymo ženklų. Man vandenų maišas praplyšo jau gimdymo įkarštyje, likus nedaug laiko iki stūmimo. Kurį laiką galėjau apčiuopti tarsi vandens pilną pagalvėlę ir gerbdama procesą pasirinkau laukti, kol ji praplyš pati. Kai kurioms vandenmaišis visai nepraplyšta ir kūdikis gimsta jame. Tai normalu.
Gleivių kamštis ir jausmas, kad „kažkas kitaip“
Dalis gleivių kamščio išėjo savaitę prieš gimdymą ir kaip tik tada pajutau, kad jau kažkas kitaip, įeinu į kitą gimties etapą ir kūdikėlį sutiksim po savaitės ar dviejų.
Likusi dalis kamščio su krauju pasirodė jau gerokai įsisiūbavus gimdymui.
Gimdos susitraukimai (paruošiamieji sąrėmiai)
Gimdos susitraukimus jaučiau ilgą laiką (kelis mėnesius), artėjant susitikimui jie vis stiprėjo ir dažnėjo. Dieną prieš gimdant, kai vaikščiojau po mišką, jie buvo dažni ir gana stiprūs, sakiau, kad jei noriu greičiau pagimdyti, reiktų išeiti į dar vieną tokį pasivaikščiojimą. Vis dėlto, tai buvo paskutinis pasivaikščiojimas prieš didijį susitikimą.
Sąrėmiai
Tą naktį prasidėjus „tikrosioms bangoms“ nebuvo abejonių, kad JAU. Iš pradžių bandžiau matuoti jų trukmę ir pertraukėles tarp jų, tačiau greitai mane tai pradėjo erzinti ir supratau, kad skaičiai mane tik blaško, kai iš tiesų noriu susitelkti į save.
Gimdos kaklelis pradeda vertis
Šį veiksnį įvertinti galima atliekant makštines apžiūras, tačiau aš pasirinkau tokios procedūros išvengti. Kažkuriuo metu nėštumo gale pati jutau savo gimdos kaklelį smalsaudama ar jau prasivėręs. Šiek tiek. Prasidėjus tikrosioms gimdymo bangoms tai atrodė nereikalinga. Kažkurio gimdymo metu norėjau pasitikrinti „kur esu“ ir į save įvedusi savus pirštus pajaučiau kūdikio galvytę. Buvo sunku patikėti ir tuo pat labai gera, nes tai buvo ženklas, kad greit susitiksim.
Ką mums iš tiesų pasako gimdos kaklelio atsivėrimas? Kai kurios moterys vaikšto su prasivėrusiu gimdos kakleliu kelias savaites iki gimdymo. Kai kurių moterų gimdos kaklelis būna užsivėręs iki kūdikio gimimui likus vos porai valandų. Tarp kitko.
Jei ruošiesi gimdymui, kaip planuoji reaguoti į ankstyvus gimdymo signalus? Kokius gimdymo požymius praneši Tavo nėštumą prižiūrinčiam dulai, pribuvėjai ir/ar gydytojui, ? Kokios pasidalinimo šia informacija su kitais pasekmės, jei ja pasidalini per anksti ar per vėlai?
Tavo patirtys ir mintys labai svarbios! Pasidalink jomis asmeniniu laiškeliu mindfulinmotherhood@gmail.com