Dar prieš pastojant svajojau apie

Dar prieš pastojant svajojau apie dulos priežiūrą nėštumo ir gimdymo metu, tad ėmiau domėtis ir atradau pirmiausia Gretos paskaitas. Įsigijau keletą, spėjau perklausyti tik pora ir jos labai patiko, koncentruotos, įdomios, su šaltiniais, nuorodomis, na ir ‘gyvos’ įtraukiančios ir atliepiančios auditoriją.
Visgi nėštumas nebuvo sklandus, nuo 20 savaitės lydėjo įtampa, nes vaikučio augimas ėmė atsilikti. Gydytojai sakė, kad nieko nei aš, nei jie padaryti negali, Lieka laukti, tačiau vaikutis gali žūti. Taip prasidėjo mano 14 nerimo savaičių. Vyras nušluostė ašaras ir protingai patarė – jei nieko negalim padaryti, tai bent jau nesinervuokim, nes geriau tada tikrai juk nebus. To pakako, kad nerčiau į įvairių vidinių praktikų ir meditacijų gelmes, kur greitai atradau ramybę, kiek tai įmanoma. Ir ėmiau ‘blaiviai’ mąstyti – kas vis tik mano įtakos zonoje? Ir su šiuo klausimu kreipiausi į Gretą, ji maloniai atsliepė ir sutarėme dėl nuotolinės konsultacijos, kuri pranoko lūkesčius. Atėjau su mintimi, pasitikrinti savo mitybos įpročius, o išėjau su planu ir krūva naujų minčių. Labai daug pakeičiau mitybą, o ir vėliau Gretai vis turėjau naujų klausimų, į kuriuos greit sulaukdavau atsakymo, nepaisant visų laiko juostos skirtumų. Taip atgavau dalį prarasto pasitikėjimo visu procesu ir savo kūnu,
Iš Gretos visuomet sulaukiau palaikymo ir patarimų, labai tai vertinu, tai buvo labai nuoseklus lydėjimas, nepaisant nuotolio, ir nepaisant situacijos sudėtingumo ir neapibrėžtumo. Greta visuomet taktiškai ir jautriai patardavo, bet visuomet siūlydavo įsiklausyti į save ir savo pojūčius. Buvo gera, tokiame gan chaotiškame nėštume, tarsi pabėgti nuo ‘tradicinio gydytojų požiūrio” ir pamatyti naujai, kitu kampu.
Finale nėštumą teko užbaigti 34-ą savaitę, dėl beryškėjančios preeklampsijos, kas ir buvo kūdikėlio mažo svorio priežastis. Natūraliu gimdymu čia nekvepėjo, bet pamoka buvo milžiniškos vertės, kad ne visada viskas vyksta tik tobulai, tačiau net ir netobula situacija gali išsispręsti geriausiu įmanomu būdu. Tam reikėjo daugybės faktorių, daugybės žmonių įsitraukimo, ir Greta buvo viena iš tų svarbiausių, paskatinusių pamatyti plačiau, nei tradicinė medicina leidžia. Svajojau, kad nėštumą prižiūrėtų dula, bet nenumaniau, kad tai gali įvykti kiek kitu būdu ir net tada, kai visos medicininės sirenos žybsi raudonai, Greta reikšmingai prisidėjo prie viso proceso kokybės. Belieka tik spėlioti, galbūt tai sulėtino preeklapmsijos vystymasi..? Kaip bebūtų, esu labai, be galo dėkinga, už nuoširdų, šiltą, palaikantį ryšį, patarimus ir apskritai, kad susitikome.
P.s. Dukrytė gimė labai mažo svorio, bet sparčiai auga ir yra sveika 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *