ŠALTINIAI

ANGLŲ KALBA:

VISAPUSIS PASIRUOŠIMAS

Indie Birth podcast’ai

Pats mylimiausias mano pasiruošimo nėštumui, gimdymui ir motinystei resursas. Jei reikėtų išsirinkti tik vieną – rinkčiausi šį. Jie taip pat turi visą pasiruošimo gimdymui kursą ir net pribuvėjystės bei dulų mokyklą.

Įrašai sutvarkyti pagal temas (gimdymo istorijos, nėštumas, persileidimai, gimdymas, gimdymo politika ir t.t…). Verta klausyti visus įrašus, išsirinkti dominančias temas ar taip galima naudoti, kaip puikų įrankį baimėms įveikti paieškant konkrečios temos (virkštelė aplink kaklą, kraujavimas po gimdymo, tarpvietės plyšimas/kirpimas ir t.t…). Dažnai pasitaikančios baimės pasidaro ne tokios baisios, kai žinai kaip su jomis draugauti arba jų išvengti.

***

MITYBA

Brewer Diet 

http://www.drbrewerpregnancydiet.com/id96.html

Mityba – dažnai net nepaminimas, bet mano manymu, ESMINIS pasiruošimo gimdymui elementas, kurio pagalba gali sukurti puikią terpę kūdikio augimui bei išvengti įvairių komplikacijų. Tinkamos mitybos nėštumo metu esmė – užtikrinti KRAUJO TŪRIO PADIDĖJIMĄ (sveika nėščia moteris apie 30-ą nėštumo savaitę turi net 50% daugiau kraujo nei prieš nėštumą!), o tam būtinai reikia pakankamai baltymų, kalorijų, tinkamos druskos.

Trumpai paaiškinta tinkamos mitybos esmė:

Tobulas mitybos planas nėščiai moteriai

http://www.drbrewerpregnancydiet.com/id89.html

Lentelės, padedančias užtikrinti, kad kasdien gauname visko pakankamai. Yra variacijos visaėdėms, vegetarėms, veganėms, besilaukiančios dvinukų, 

***

PRATIMAI TOBULAI KŪDIKIO PADĖČIAI

Spinning Babies

https://spinningbabies.com/

Puikus resursas kiekvienai norinčiai rasti nėštumo metu tinkamus pratimus, kurie padeda rasti kūdikiui patogiausią, saugiausią padėtį. Ypatingai rekomenduoju toms, kurių kūdikėliai įsistatę SĖDMENINE PIRMEIGA ar kitomis rečiau pasitaikančiomis pozicijomis.

***

LIETUVIŲ KALBA:

APIE VISKĄ, BET YPAČ TAVO TEISES

Informuotas pasirinkimas

http://www.informuotaspasirinkimas.lt/p/tinklaras.html

Ypač vertingas išteklius besilaukiančioms ar (planuojančioms lauktis) ir norinčioms suprasti, ką su jomis gali daryti gydytojai, kas vyksta medicininėje sistemoje, kaip, kam ir kodėl taikomos (ar neturėtų būti taikomos) intervencijos; toms, kurios patyrė obstetrinį smurtą, norinčioms žinoti savo teises ir vertinančioms kritinį mastymą.

***

DULOS LIETUVOJE

Lietuvos dulų asociacija

Norinčioms rasti gimdymo pagalbininkę, nėštumo, gimdymo ir pogimdyviniu laikotarpiais palaikančią seserį.

***

SĄMONINGA AKUŠĖRĖ

Akušerės A.Škudienės mokykla

http://akuseresmokykla.lt/

Platų išsilavinimą turinčios, namie gimdžiusios akušerės puslapis, gimdymo kursai, gimdymo istorijos.

***

NAMIE GIMDŽIUSIOS ŠEIMOS

Ši svetainė – tai šeimų vaizdai, atsivėrimai ir pamintijimai apie tai, kaip gera ir jauku pasitikti gimstančius vaikus. Ji – apie svarbias gyvenimo akimirkas, apie meilę savo labiausiems, apie šeimos teisę rinktis.

***

Norėtum gauti šiuos šaltinius pdf formatu? Įrašyk savo elektroninio pašto adresą žemiau ir spausk „Subscribe”

GIMDYMŲ VIDEO

The Birth of Cove River

https://indiebirth.org/fullbirthofcoveriver/

The Birth Film of Wilder

Birth of a Deva

Labai greitas gimdymas beveik stovint 🙂

https://www.facebook.com/watch/?v=1973001472771346

Aero’s Birth Video

Ir daug kitų