Medžiaginės sauskelnės
Kūdikiai -> sauskelnės? Kai sužinojome, kad turėsim kūdikėlį, mintis, kad sukursime tonas nerūšiuojamų šiukšlių, mane labai neramino. O ką dar kalbėti apie visus tuos pinigus, kuriuos mieliau leisčiau kam nors kitam nei sisiukams ir kakučiams 🙂 Man pasisekė atrasti modernias medžiagines sauskeles ir iš daugybės variantų suradau tokias, kurios man pasirodė praktiškiausios. Mes patys susidarėme savo sauskelnių rinkinį, naudojame jas jau daugiau nei 5 mėnesius ir vis dar labai džiaugiamės savo pasirinkimu! Viso rinkinio kaina turbūt tokia, kokią daug naujų tėvų sauskelnėms išleidžia per mėnesį, o mes savas galėsim dar ir ateities vaikams naudoti.
Natūralioji higiena
Dar smagesnis atradimas nėštumo metu man buvo natūralioji higiena. Kartu su vyru praleidome nemažai malonaus laiko žiūrint Youtube filmukus, kuriuose tėveliai dalinasi kaip jų kūdikiai, tikrąją ta žodžio prasme naujagimiai, darė tualeto reikalus į puoduką, o ne į sauskelnes ir kaip vos metų sulaukę ar dar jaunesni kūdikėliai visai nebeturėjo poreikio sauskelnėms. Pirmą mūsų sūnaus gyvenimo vakarą, kai jis pamiegojo ir pavalgė ir visiek atrodė nepatenkintas, mano vyras pamanė: “galbūt jam reikia į tualetą?” Nuėmėme mažiuko sauskelnę ir pakėlėm jį virš kriauklės vertikalioje pozicijoje su keliukais prie krūtinės. Žinoma, jis pasisiojo ir pakakojo. Pasitenkinimas jo mažame raukšlėtame veiduke buvo stiprus atgalinis ryšys, kuris mums įrodė, kad tai ko mokėmės yra tiesa ir paskatino mus toliau stebėti jo “signalus”. Mūsų sūnui jau beveik 6 mėnesiai ir jis tik keletą kartų pasituštino į sauskelnę. Jis visdar kartais sisioja į sauskelnes, tačiau dažniausiai dėl to, kad mes nepakankamai greitai reaguojame.
Su sauskelne ar be sauskelnės?
Kai kurie žmonės natūraliąją higieną vadina “metodu be sauskelnių”, bet iš tiesų sauskelnes naudoti gana svarbu, nes jos padeda kūdikėliui suprasti, kad jei jis pasisios – bus šlapia, o jei jis nuogutis, tuomet jis gali tiesiog pasisioti nieko nesakęs, nes jaučiasi laisvas ir galbūt galvoja, kad nesušlaps.
Medžiaginės daugkartinės sauskelnės ar vienkartinės sauskelnės?
Man atrodo, kad natūralioji higiena veikia efektyviau su medžiaginėmis sauskelnėmis, nes jei kūdikis pasisioja į medžiagines sauskelnes, jis jaučia drėgmę ir tai motyvuoja jį ateityje komunikuoti savo poreikį pasinaudoti tualetu. Taip pat, įprastos vienkartinės sauskelnės sugeria drėgmę taip gerai, kad kūdikis visą laiką gali jaustis sausas ir tai iš dalies jį suklaidina ir “nujautrina” noro būti švariu ir sausu instinktą.
Ar verta? (užuomina – tikrai taip!)
Aš turiu patirties tik su vienu kūdikiu, tačiau skaitant kitų žmonių patirtis, susidariau vaizdą, kad visi ar bent dauguma naujagimių komunikuoja šiuos poreikius nuo gimimo, tačiau jei jie visą laiką laikomi sauskelnėse, kurios iš tiesų sausos ir niekas nereaguoja į jų signalus, jie tiesiog išmoksta šlapintis ir tuštintis į sauskelnes (t.y. ant savęs) ir vėliau juos reikia “atmokinti” ir iš naujo mokyti naudotis puoduku gali tapti visai sunkia užduotimi.
Mane iš tiesų visai stebina, kad tiek mažai žmonių vakarų kultūroje žino apie tai, kad kūdikiai komunikuoja savo higienos poreikius ir man atrodo, kad praeityje žmonės žinojo apie tai daugiau, tačiau vienkartinių sauskelnių marketingistai atliko puikų darbą skleisdami žinią, kad kūdikiai tiesiog sutverti gyvenimui sauskelnėse ir jie nepakankamai protingi, kad žinotų kada jiems reikia pasinaudoti tualetu (juokinga tai, kad visi žino jog jei katinėliui padėsi smėlio dėžutę, jis žinos ką daryti).
Visiems kas turi ar planuoja turėti kūdikį, labai rekomenduoju patyrinėti natūraliąją higieną ne tik dėl to, kad sunaudosite mažiau sauskelnių, bet labiausiai dėl to, kad efektyviai reaguodami į mažylio poreikius sustiprinsite ryšį su savo mažyliu. Tam reikia dėmesio, atsidavimo ir kibirėlio, bet tai tikrai verta. Galėčiau dar daug pasakyti šia tema, tad jei kas nors norėtų sužinoti apie tai daugiau, mielai pasidalinsiu. <3