Yra toks tinklalapis Future Me, kuriame gali parašyti laišką sau į ateitį. Pasirodo, aš tokį parašiau sau 2014-aisiais, kelis mėnesius prieš sutinkant savo vyrą. O štai po 5 metų, skaitau šį laišką:
„Apie motinystę, Gruodžio 11, 2014
Tai paskutinis įrašas mano užrašinėje šį semestrą, tad nusprendžiau pasinaudoti teminio rašymo užduotimi. „Niekada nesakyk niekada“ – Lietuvoje dažnai pasitaikantis posakis, tad šiek tiek pakeisiu užduoties sufleruojamą mintį. Jei turėčiau kūdikį, stengčiausi suteikti jam ar jai viską kas įmanoma geriausio. Maitinčiau kūdikį krūtimi bent jau iki kol jam ar jai bus vieneri, kurį laiką nedirbčiau, kad galėčiau pilnai mėgautis motinyste. Stengčiausi nepirkti plastikinių žaislų, kurčiau lėles ar mašinas pati, gaminčiau maistą, megzčiau, kas naktį skaityčiau pasakas ir daryčiau kitus dalykus, kuriuos daro šaunios mamos. Jei turėčiau vaikų, labai juos mylėčiau, bet ne labiau nei savo vyrą. Jei mano vyras rūpintųsi vaikais, kai aš išėjusi, į, pavyzdžiui, jogos užsiėmimą, grįžusi namo pirmiau pabučiuočiau savo vyrą, o tada mažylius. Nors aš dar labai jauna, jau išmokau, kad vyrai kartais gali būti vaikiškesni nei patys vaikai ir sugebėti pavydėti net savo vaikams.
Tikiuosi, kad skaitysiu šį įrašą, kai iš tiesų būsiu žmona ir mama ir galėsiu pasitikrinti kaip arti realybė bus to, ką įsivaizduoju dabar. “
Kokios šiandien įžvalgios man gali būti mano praeities mintys. Nesutikčiau su kai kuriais dalykais, kuriuos rašiau tuomet, bet didžiąją dalimi, aš ta šauni mama, kuria norėjau būti (nors tikrai ne visada taip jaučiuosi). Tačiau motinystė apima ŽYMIAI DAUGIAU, nei tuomet suvokiau. Iš jos ateina tiek daug pamokų visose gyvenimo srityse. Gimdymas – didžiausia transformacija, kurią patyriau gyvenime, ir ji tęsiasi motinystėje. Neuromokslininkai atrado, kad aktyviausiai neuronų jungtys kuriasi kūdikystėje ir paauglystėje. Vyrams – kaip ir viskas. Moterys vėl patiria intensyvią neuronų jungčių pertvarką nėštumo metu, bet čia jau reiktų atskiro straipsnio… Parašyk laišką sau į ateitį, tai smagu!