Vaisingumo pažinimo paskirtį jau visos, tikiu, nutuokiate.
Bet ką būtent stebime taikydamos vaisingumo pažinimo metodą?
Šiandien trumpai papasakosiu apie pirminį vaisingumo požymį, kuriuo remiasi dauguma vaisingumo pažinimo metodų: gimdos kaklelio gleives.
Kas tai? Gimdos kaklelio gleivės – tai išskyros, kurias viso ciklo metu gamina gimdos kaklelis. Priklausomai nuo to kokioje ciklo fazėje yra moteris, gleivės gali būti vaisingos arba nevaisingos.
Pagrindiniai reprodukcinės sistemos hormonai – estrogenas ir progesteronas – nulemia gleivių pobūdį.
Kai po menstruacijų artėjant ovuliacijai pastebi drėgnas, į kremą ar losjoną panašias išskyras, kurias vėliau pakeičia slidžios, kiaušinio konsistencijos gleivės – tai estrogeno dominavimo laikotarpis. Tokios gleivės yra vaisingos. Jos ne tik laiko gimdos kaklelį atvirą, bet taip pat suteikia spermatozoidams maistingųjų medžiagų bei tikrąja to žodžio prasme padeda jiems nuplaukti į kiaušintakių gelmes.
Įvykus ovuliacijai tokios gleivės tarsi išdžiūna – jas pakeičia progesteroninės išskyros, gimdos kaklelyje sudarančios mini gleivių kamštį – taip taip, panašų į tą, kurį kūnas paleidžia prieš gimdymą. Kaip jau turbūt įtari, tas kamštis į moters reprodukcinę sistemą nepraleidžia ne tik mikroorganizmų, bet ir spermos, tad progesterono dominavimo laikotarpiu susilaukti yra neįmanoma.
Estrogeninių išskyrų pradžia žymi vaisingojo laikotarpio pradžią. Prie paskutinės aukšto estrogeno išskyrų dienos pridėjusios dar tris dienas, gauname vaisingojo laikotarpio pabaigą.
Pradėti stebėti savo išskyras gali jau šiandien: tiesiog atkreipk dėmesį į tai, ką pastebi besišluostydama po pasišlapinimo. Koks jausmas: sausa, drėgna, slidu? Ką matai?
Tačiau nepradėk naudotis vaisingumo pažinimo metodu kaip kontracepcijos priemone iki galo jo nesuprasdama. Kaip ir mokantis vairuoti, kad išmoktum šio metodo, turi skirti laiko ir teorijai, ir praktikai.
Esi pasiruošusi atsiimti savo ciklą ir savo vaisingumą į savo rankas?
Parašyk man.